Jede poštovský panáček a jiné písničky pro děti

Každý, kdo tento web zná, ví, že se dříve jednalo o portál s automobilovou tematikou. To už dnes sice neplatí, ale v tomto příspěvku se přeci jen automobilismu lehce dotkneme -byť z trochu jiného pohledu. Pokud máte doma malé dítě, nepochybně znáte ten pocit, kdy chlapeček nebo holčička mluví, mluví a nedá pokoj.

Malé děti jsou od přírody zvídavé, což je logické, protože se zatím stále učí o světě kolem sebe. Proč tedy neskloubit potřebné s užitečným. Když děti naučíte pár hezkých písniček, budete mít od potomka svatý pokoj a ještě se možná dočkáte kulturního zážitku. Mnohé písničky pro děti jsou totiž vtipné i naučné. Např. v písničce, kde jede poštovský panáček se dozvídáme o dopravních prostředcích, které používala poštovní služba v dávné minulosti.

Na zmiňovaném webu naleznete také mnoho písniček z pohádek, takže dětem můžete pustit např. DVD nebo streamovaný pořad a děti se zároveň učí písničky číst a artikulovat správnou výslovnost. Zkrátka – tím, že děti povedete k hudební výchově rozhodně nemáte co ztratit, ale naopak můžete jen získat – rozzářené oči vašeho malého potomka.

Opomenout nelze ani fakt, že mezi dětské písničky patří i ukolébavky. Jejich zazpíváním můžete dítěti zajistit poklidný spánek během jízdy autem a sobě pohodový řidičský zážitek.

Poštovský panáček a další dětské písničky